domki drewniane

Wady domków drewnianych

Drewniany domek nad brzegiem jeziora, z widokiem na góry – takie obrazki niejednokrotnie widywaliśmy w filmach. Nie powiem, moim marzeniem jest właśnie taki domek, aczkolwiek zważywszy na fakt że nie mam działki ani nad jeziorem, ani w górach, ani żadnej w ogóle, raczej nie zostanie ono zrealizowane zbyt szybko. Aby nie było mi zbyt przykro postanowiłam dowiedzieć się, czy drewniane domy to same zalety czy może też maja jakieś wady?

Oczywiście o zaletach takich jak ekologiczny materiał, szybkość w stawianiu konstrukcji, niższy koszt słyszałam już wcześniej. Jednak okazuje się, że tego typu budownictwo ma również swoje minusy, o których niechętnie się mówi, ale jednak trzeba zwrócić na to uwagę. Przede wszystkim, taki drewniany dom trzeba odpowiednio konserwować, ponieważ w innym przypadku może nam sprawiać wiele problemów. Mowa tutaj przede wszystkim o odpowiednim zabezpieczeniu przed ewentualnymi wyładowaniami atmosferycznymi, które szczególnie  często występują latem, przyprawiając domowników o lęk.

Jak chronić drewno przed słońcem?

domki drewnianeNależy zadbać również o to, aby drewno zachowało swój pierwotny wygląd, czyli zapewnić odpowiednią ochronę przed promieniowaniem słonecznym, ponieważ stare drewno może mieć swój urok, ale nie w momencie kiedy cały dom wygląda jakby się miał za chwilę rozlecieć. Inną wadą jest również to, że konstrukcje te muszą być wykonane z niezwykła starannością, ponieważ w innym wypadku konieczność remontu może doprowadzić nawet do konieczności rozbiórki takiej budowli. Ale to oczywiście jest najgorsza z możliwych opcji.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, jeśli decydujemy się na drewniany dom? A mianowicie na to, czy nie okaże się przypadkiem, że któryś z naszych domowników ma alergię na drewno? Bowiem w tym przypadku raczej wyjścia dobrego nie będzie – trzeba będzie dom sprzedać i wprowadzić się do murowanego.

LEAVE A COMMENT