budowa

Niespodziewane utrudnienia na budowie

Budowa domu może trwać – wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju dom chcecie postawić. Jeśli mowa o domu drewnianym, to tutaj akurat po postawieniu fundamentów wystarczy zaledwie miesiąc, aby postawić konstrukcje szkieletową, składającą się z gotowych elementów. Jednak jeśli chodzi o domy murowane, to proces ten znacznie się wydłuża – może potrwać nawet do 12 miesięcy.  A w obu przypadkach budowy mogą się przedłużyć jeśli…

budowaNo właśnie, co może wpłynąć na przesunięcie terminu zakończenia robót budowlanych? Z pewnością niefachowa ekipa. Trudno teraz o budowlańców z prawdziwego zdarzenia, ponieważ ci najlepsi mają pozajmowane wszystkie terminy. Znowu ci mniej popularni mogą okazać się nierzetelnymi pracownikami, jednocześnie prowadzić kilka budów, przez co siła rzeczy każda cierpi, ponieważ robiona jest po łebkach i budowa się przeciąga.

Budowa bez materiałów stoi w miejscu

Z pewnością na wydłużenie terminu realizacji inwestycji wpływ będzie miało również opóźnienie w dostawie materiału. Bo to logiczne – jeśli pracownicy nie mają materiałów, to nie mają z czym pracować. I dniówki im lecą bezczynnie, ale to przecież nie ich wina, że wy zamówiliście towar w takim a nie innym sklepie, który nie dotrzymuje terminów. Niewątpliwie największym wrogiem terminów budowlanych jest pogoda – a ta wiadomo, może płatać nam niezłe psikusy. Łatwiej jest w przypadku domów drewnianych, ale jeśli chodzi o murowane, to jeśli temperatura jest niższa niż 5 stopni Celsjusza to prace są wstrzymywane. A wiadomo przecież, że taka temperatura w Polsce może wystąpić i wiosną i latem.

LEAVE A COMMENT